Dnes (23.1.2022) vyrazili borci z BC Star Plzeň na oblastní kolo v boxu, které se tentokrát konalo v Plzni. BC Star Plzeň reprezentovali Daniel Florián, Lukáš Kleil, Ondřej Bursa a Roman Šmatlák. Bohužel při losování nenašli soupeře Ondřej a Roman. U Ondry se domluvili sparingy, takže nakonec si měli za boxovat 3 borci ze 4. Což nebylo špatné a na toto oblastní kolo jsem se těšil.

Po příjezdu jsme zjistili, že nedorazil soupeř Daniela Floriána a tak pro něj toto oblastní kolo skončilo. Možná je to daň za dnešní dobu, kdy každý řeší ojedinělé zakašlání,… Ondra se po příjezdu připravil na sparingy s borcem z Plzeňského klubu, který byl o 10kg těžší a dva roky starší. Po tomto fyzicky náročném sparingu (ve kterém nebylo nouze o tvrdé výměny a trochu krve) ho čekal ještě jeden sparing – s účastnicí mistrovství Evropy, která byla snad o dvě hlavy větší ;). Ondra si zaboxoval a pak následovalo losování, kde se znenadání pro Ondru našel soupeř – o 2 roky starší. Jelikož Ondra má o soupeře nouzi, ihned jsem souhlasil a tak po 2 fyzicky náročných sparingách nastoupil do zápasu. Soupeř byl z Krnova a byl velmi šikovný a u Ondry byla znát únava. Přesto Ondra vyhrál dvě kola ze tří a tak si z tohoto oblastního kola odváží cenné vítězství.

Jako poslední zápas nastoupil do svého 4. zápasu Lukáš Kleil, na kterém bylo vidět, že si chce zápas užít a hlavně ho vyhrát. Soupeře naháněl po ringu téměř celé první kolo, kdy byl soupeř dvakrát počítán a po třetím počítání byl zápas v prvním kole ukončen ve prospěch Lukáše. Velká gratulace pro Lukáše k dalšímu vítězství a doufám, že budeme v této nastavené tradici (zápas/vítězství) nadále úspěšně pokračovat.

Je škoda, že se soupeři nenašli pro Daniela Floriána a Romana Šmatláka, ale bohužel se toto stává a ať chceme nebo nechceme, musíme s tím počítat. Za 14 dní se koná další oblastní kolo v Praze (Kutil Gym), tak doufám, že se na tomto oblastním kole potkáme minimálně ve stejné sestavě. Níže se můžete podívat na oba zápasy.

Boxu zdar!