Dnes (26. ledna 2020) se konalo oblastní kolo v boxu, které pořádal Kutil Gym v Praze. Přihlášeno bylo rekordních 167 borců a borkyň, takže TJ Spoje, kde se celé oblastní kolo konalo, praskalo ve švech. Za BC Star Plzeň nastoupili Ondřej Bursa a Jiří Sedláček. Jako vždy, se můžete pod článkem podívat na videa ze zápasů, ale teď k jednotlivým zápasům jmenovitě.

Ondřej Bursa – nastoupil proti staršímu a zkušenějšímu slovenskému borci, který je současným mistrem slovenské republiky a je považován za jednoho z největších talentů SK v boxu (aspoň takového informace jsem našel na slovenských informačních stránkách…). Na tento zápas jsem se hodně těšil s tím, že bude vidět pěkný technicky box. V prvním kole Ondrovi trošku trval rozjezd, ale závěr kola se mu povedl. Druhé a třetí kolo bylo již v jeho režii, ale bohužel rozhodčí to vše viděli jinak. Je pravda, že slovenský borec byl aktivnější, ale jeho údery končili v převážné řadě v bloku a nezasáhli tížený cíl. Ono je to v podstatě jedno, a jak říká: o verdiktu rozhodčích se nediskutuje, i když o zápase rozhoduje pouze jeden.

Jirka Sedláček – nastoupil po menší pouze (cca 1,5 měsíce) znova do ringu a to proti zkušenějšímu Rudovi Krajovi mladšímu. Jirka jasně ukázal, že se vyplatí dřina na tréninku a patří mezi talentované borce, o kterých ještě uslyšíme. Všechny 3 kola odboxoval tak, že mu není možno nic vytýkat. Stejného názoru byli rozhodčí, kteří obodovali celý zápas ve 3:0 prospěch Jirky. Na celý zápas se velmi krásně koukalo a i když jsem se mohl ukřičet, za sebe mohu napsat, že jsem velmi spokojený.

Oběma borcům gratuluji, oba reprezentovali BC Star Plzeň se ctí a v dalších oblastních kolech jim přeji spoustu dobrých a hlavně vyhraných zápasů.

Boxu zdar!

Zápas Jirky:

 

Zápas Ondřeje: