Dnes (6.10.2019) se konalo druhé oblastní kolo v TJ Spoje, které pořádal Kutil Gym. Za BC Star Plzeň vyjeli směr Praha Lenka Bernardová, Ondřej Bursa, Petra Vítovcová, Jakub Milota a Ladislav Štěch. Výlet to byl dlouhý (z Plzně jsme vyjížděli v 7 ráno a do Plzně jsme se vrátili kolem 8 hodiny večer), ale byl plný velmi kvalitního humoru, kulturních vložek, vědomostních soutěží (např. víte z čeho se dělá přírodní malinovka?) a tak trošku taky boxu. Ne popravdě boxu bylo hodně a bylo na co koukat, pořádali se nominační boje na Mistrovství ČR a to co jsem viděl, bylo opravdu velmi pěkné a do Lucerny se velmi těším. Ale podívejme se na konkrétní výkony našich borců a borkyň:

Ondřej Bursa -jeho oponent byl (jak je již zvykem) starší o dva roky a je to současný více-mistr ČR Školní mládeže.  Ondra bojoval jako lev a po zásluze vyhrál. A ač vím, že nejsem úplně nestranný, jsem s jeho výkonem velmi spokojený.

Petra Vítovcová – měla sice soupeřku, která byla o něco lehčí, ale byla velmi silná. Petra také bojovala jako lvice, ale na soupeřku nestačila. Ačkoliv podle mne 3. kolo bylo její, verdikt rozhodčích byl ve prospěch její soupeřky. I tak Petra předvedla krásný výkon a ukázala srdíčko.

Jakub Milota – Kuba nastoupil na svůj první zápas proti borci, který byl silný a důrazný. Jakmile jeho soupeř vycítil, že má převahu, nic ho nezastavilo – tedy až na rozhodčího, který zápas ukončil RSC v prvním kole.

Ladislav Štěch – Láďa nastoupil na svůj první zápas proti borci, který měl nějaké zkušenosti jako kadet, ale 7 let se boxu nevěnoval. Přesto byla vidět převaha a předchozí zkušenosti tohoto borce. Láďa byl 2x počítán a nakonec byl zápas ve druhém kolem ukončen RSC ringovým rozhodčím.

Tak co říci na závěr? Jakub a Láďa Vám dosvědčí, že box není nic lehkého a nelze ho brát na lehkou váhu. Jestli si někdo myslí, že přijde do tělocvičny, nebo do ringu a bude trhat hlavy, je na omylu. Bez poctivého tréninku, odříkání a pomyslného šáhnutí na dno, to prostě nejde. Nejde chodit pouze na sparingy a vykašlat se na nácviky technik, nebo si myslet, že 3 kola odboxuje každý a vykašlat se na fyzickou přípravu. Pro Kubu a Láďu to byly první zápasy a ač zápasy nedopadli asi jak chtěli, ukázali odvahu už jen tím, že do ringu nastoupili – ani jeden z nich zápas nevzdal. Ono to totiž bez proher nejde a začátky jsou vždy velmi těžké. Proto tímto reportem tak trochu apeluji na všechny – pokud to s boxem myslíte vážně, buďte na sebe přísní a trénujte poctivě – výsledky se dostaví. Vím, že jsem partičce, které jsem vezl v autě slíbil, že reportáž bude vtipná a veselá, ale tak nějak jsem rád, že zvládám napsat tyto řádky. Proto si nechám vtipy raději na osobní setkání v tělocvičně 😉

Níže se můžete podívat opět na dva zápasy, které se nám povedlo natočit.

Ondrovo zápas:

 

Petry zápas: