Ve dnech 12. – 13. března 2022 se konal pod taktovkou chlapíka, kterého všichni známe jako „Piňon“ mezinárodní turnaj v Trutnově. Na tomto turnaji se odboxovalo přes 80 zápasů, ve kterých se úřastnili borci z osmi zemí: Polska, Slovenska, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Izraele, Německa a České republiky. Za Českou republiku byli z BC Star nominováni Ondřej Bursa a Dan Florián. Oba borci odboxovali všechny zápasy do konce a ani jeden neudělal českým, potažmo plzeňským barvám žádnou ostudu.

Ondřej Bursa – Ondra do svého prvního zápasu nastoupil proti reprezentantovi z Polské republiky jménem Trukawka Kewin. Když jsme viděli se připravovat polského reprezentanta, věděli jsme, že se nebude jednat o jednoduchý zápas. Polák byl silný a technický boxer, což ale Ondrovi vyhovovalo. Během tohoto zápasu jsme byli svědky krásných výměn a technického boxu. Zápas byl velmi vyrovnaný i když dle mého názoru Ondra více „natrefoval“ a bylo vidět, že má větší přehled v celém zápase – ale jak jsem napsal, Polák byl velmi šikovný a Ondrovi několikrát opravdu zatopil. Stejný názor měli i rozhodčí a vítězem tohoto zápasu vyhlásili Ondřeje. Tímto vítězstvím si Ondra pojistil start ve finále.
Druhý den Ondra nastoupil ve finále proti reprezentantovi z Izraele – Vakulenko Alexanndr. Izraelec den předtím porazil borce ze slovenské republiky – Kristiana Harasníka, který již Ondru dvakrát porazil na dřívějších turnajích. Ondra tedy nastoupil proti přemožiteli boxera, ze kterého měl největší respekt. Nemusím Vám říkat, že mu to na klidu nepřidalo. 🙂 Zápas to bohužel nebyl moc pohledný, byť první a druhé kolo Ondra vyhrál a jednoznačně byl ten, který více natrefoval. Izraelec bohužel po ringu skákal jak koza, neustále se Ondry chytal a snažil se všemi způsoby Ondrovi zápas znepříjemnit a snažil se využít svoji výškovou převahu. Přesto Ondra, jak jsem již napsal výše, vyhrál dvě kola a byl po té vyhlášen vítězem celého turnaje ve váhové kategorii do 44kg.
Za zmínku stojí, že Ondra byl jak už to tak bývá, nejmladší účastník celého turnaje a i přes věkový rozdíl, dokázal, že dosáhne na první místo. Sám jsem zvědavý jak budou vypadat Ondrovo zápasy za 3 roky, kdy bude ve věku jeho současných soupeřů.

Daniel Florián – Dan nastoupil v sobotu proti reprezentantovi České republiky Jindřichovi Janečkovi. Janečka je několika násobný mistr ČR a jedná se o velmi zkušeného borce. Dan si z těchto informací (jak má ve zvyku) nic nedělal a do zápasu nastoupil plnou silou. Opět jsme byli svědky velmi pěkného zápasu, který byl velmi bohatý na tvrdé výměny a bylo vidět, že Dan umí zatopit i takto velmi zkušeným soupeřům. Dan ukázal bojovné srdíčko a povahu pravého boxera – bojoval až do konce. V posledních 10 vteřinách třetího kola, dokonce hecoval svého soupeře k tomu, aby předvedli závěrečnou tvrdou výměnu. Dan sice prohrál, ale ukázal to, co mnohým chybí – srdce.
Druhý den Dan nastoupil taktéž proti Čechovi – Jiřímu Vaculovi. Scénář byl ale opačný – Dan si pravděpodobně chtěl spravit chuť z předešlého dne a tak nedal svému soupeři ani vteřinku odpočinku. Opět jsme byli svědky tvrdých úderů, krásných kombinací a touhy urvat vítězství pro sebe. Dan byl v tomto zápase po právu vyhlášen vítězem a tak si z tohoto turnaje odváží bronzovou medaili. Tak jak jsem zvědavý na Ondru a jeho progres, stejně jsem zvědavý na Dana, neboť je na něm vidět, že zápas od zápasu roste a jeho výsledky tomu nasvědčují. Nejvíc se mi na Danovi líbí jeho pohoda – je mu jedno, koho mu postavíte do ringu, je mu jedno, že den předtím prohrál – druhý den nastoupil s čistou hlavou. A to, že Dan umí při zápase poslouchat a řídí se pokyny z rohu ringu – je radost mít „ve stáji“ takového boxera.

Za mě osobně jsem si celý turnaj užil – ano, bylo pár problémů, ale organizátor se ke všemu postavil čelem a vše vyřešil. Takže za mne a troufám si říci že i za celou boxerskou komunitu v ČR ti Piňone děkujeme za tento turnaj. Pokud se naši borci chtějí zlepšovat, musí se poměřovat s boxery z jiných států. Jedině tak získáte přehled o kvalitách našich boxerů…

Takže ještě jednou díky a boxu zdar!