Dnes se konalo v Sokolové po dlouhé době (cca 3/4 roku) oblastní kolo v boxu, kterého se za BC Star Plzeň účastnili dva naši borci Ondřej Bursa a Filip Horváth. Oba nastoupili proti těžším soupeřům a v případě Ondřeje i staršímu soupeři. Pojďme se podívat na jednotlivé zápasy podrobněji a nezapomeňte se podívat na videa obou zápasů.

Ondřej Bursa – nastoupil proti boxerovi SK Boxing Praha – Martinovi Kalinovi, který je těžší o 2 kg a o 2 roky starší. Zápas to byl velmi bojovný, ani jeden nechtěl dát svůj skalp levně a tak se bylo na co dívat. Kluci do toho dávali srdíčko a během zápasu byly vidět spousty výměn a krásných přestřelek. Z mého pohledu se jednalo o velmi vyrovnaný zápas, kterému by slušel verdikt „nerozhodně“, ale rozhodčí se přiklonili na stranu Adama Kaliny a vyhlásili ho vítězem. Ani tak se nemusí Ondra za nic stydět, ukázal, že umí bojovat, nevadí mu inkasovat a dokáže okamžitě údery vracet. Za mě spokojenost (byť to tak nevypadá, snažím se být nestranný – však se podívejte na video pod článkem 😉 ).

Filip Horváth – nastoupil proti boxerovi z SK Fight Pro Strakonice – Adamovi Svobodovi, který byl o 6 kg těžší než Filip. Filip se do boje vrhnul s rozvahou a utočil rychlými kombinacemi úderů, které si vždy našli svůj cíl. Jako vždy předvedl velmi krásný výkon a taktéž bylo na co koukat a Filip předvedl opravdu krásný box. Jediný problém, na který jsme narazili bylo, že si Filip pletl pravou a levou stranu, kdy skoro celá hala na něj křičela, aby se točil do prava a Filip se pořád točil doleva. Ale to bylo spíše k pobavení, výkon Filipa byl bezchybný a opět dokázal, že si dokáže poradit i s o hodně těžším soupeřem a jak jsem napsal výše, předvedl krásný box a rozhodčí vyhlásili Filipa vítězem.

Níže se můžete podívat na videa obou zápasů a já mohu jen doufat (vzhledem ke Korona-situaci), že se za měsíc potkáme na dalším oblastním kole (a ve skrytu duše si přeji, aby nás bylo jen trochu více, přeci jen, registrovaných závodníků máme dost… 😉 ).

 

Boxu zdar.

Ondřej Bursa

Filip Horváth