Dnes jsme se vydali ve složení Ondřej Bursa, Filip Horvath, Vojta Muška, Jarda Bošek a Danil Samyk na oblastní kolo v boxu, které se konalo v Praze v Kart Centru Radotín. Tento výlet byl skoro rok od posledního oblastního kola, které se konalo v Sokolově minulého roku a tak se všichni přítomní těšili. Teda 3 z nich se úplně netěšili, ale jelikož to byl jejich první zápas, tak to byla pro ně velká neznámá. Danil Samyk bohužel nenašel na tomto oblastním kole soupeře, takže si na svoji premiéru musí počkat, ale aspoň vše okoukl a příště nepůjde do neznámého. Z tohoto oblastního kola si odvážíme 3 výhry a jednu prohru.

Ondřej Bursa – nastoupil proti borci z Pitbull Gymu ve váze 42kg (ačkoliv Ondra navážil 41kg). Ondra vyhrál hned po prvním kole, kdy oponent vzdal při pauze a nechtěl pokračovat. Ale i během prvního kola jsme viděli krásné tvrdé výměny. Je jen škoda, že dával Ondra oponentovi čas si oddechnout, ačkoliv mám podezření, že si Ondra potřeboval odpočinout sám – to kolo bylo opravdu velmi rychlé. Však se můžete podívat na video. Přesto je vidět na Ondrovi pokrok – zesílil v úderech (občas mi bylo i oponenta líto) a velmi zrychlil. Ale je pořád co ladit a zlepšovat.

Jarda Bošek – byl to jeho první zápas a nastoupil proti borci ze Sokolova. Oponent byl minimálně o půl hlavy větší (ačkoliv váhově na tom byli oba chlapci úplně stejně). Jarda bojoval jako lev, vydržel dvě kola a pak vzdává pro zranění. Z mého pohledu to byla škoda, protože Jarda mohl vybojovat krásnou remízu.

Vojta Muška – také nastoupil do svého prvního zápasu a to proti borci z Vimperku. Zápas to byl bojovný a skoro bez pauzy. Vojta se snažil zasáhnout soupeře ze všech možných i nemožných úhlů a nenechal ho ani chvilku odpočinout. A ačkoliv se oponent nevzdával a snažil se tlačit, na konci duelu byl jako vítěz po právu vyhlášen Vojta.

Filip Horváth – nastoupil proti soupeři z Rakovníka, který byl o rok starší a 5kg těžší. Přesto to byl velmi vyrovnaný souboj a nebylo nouze o tvrdé výměny na obou stranách. Škoda jen trochu nečistého boxu ze strany oponenta, ale i přesto to byl na pohled velmi pěkný zápas. Filipovi patří poklona s tím, že souhlasil s těžším a starším oponentem a jako vždy předvedl krásný box.

Všem zůčastněným (nejen vítězům) gratulujeme! 😉

Tady jsou videa ze zápasů: