Dnes se v Rakovníku konalo oblastní kolo v boxu. Za BC Star Plzeň se ho účastnilo 5 borců – Ondřej Bursa, Jakub Lodl, Jan Špilar, Jaroslav Flekal a Dan Florián.

Ondřej Bursa – nastoupil proti borcovi, který byl o 2 roky starší a 6kg těžší. Ondrovi je 11 let a tenhle rozdíl byl propastný – borec byl nasvalený a větší. Ondra bojoval jako lev, kdy podle mne první a druhé kolo vyhrál. Třetí kolo oponent využil svoji fyzickou převahu a Ondru převálcoval svoji vahou a silou – ač Ondra pod tlakem přesně trefoval oponentovu hlavu, nestačilo to. Třetí kolo Ondra prohrál. Bohužel rozhodčí viděli celkový výsledek jinak a vítězem vyhlásili Ondrovo oponenta. Níže je video, můžete se podívat, ale nic to nezmění – o rozhodnutí rozhodčích se nediskutuje. Za mě osobně je to ponaučení – těžších a starších oponentů měl Ondra již spoustu a je teď ve věku, kdy rozdíl 2-3 let Vám udělá z chlapce „skoro-muže“. Ondra teď potřebuje stejně těžké a staré oponenty – tento způsob je pro Ondru nefér a co si budeme povídat, i bolestný. Ale za mne Ondra předvedl opravdu bojového ducha a nevzdal se proti většímu a silnějšímu soupeři.

Jan Špilar – nastoupil do svého prvního zápasu a nervozita udělala své. Honza dostal velmi agresivního oponenta, který se snažil Honzu ukončit od prvního kola a Honza byl pod neustálým tlakem. Honza se snažil něco vymyslet (byť ignoroval mé rady, které jsem na něj řval intonací, za kterou by se nemusel stydět tyranosaurus rex), ale nic nepomáhalo. Pro Honzu to byla neocenitelná zkušenost, kterou snad zúročí v dalších zápasech.

Jaroslav Flekal – Jarda nastoupil proti oponentovi, který byl na podobné úrovni jako Jarda. Byl to z mého pohledu velmi pohledný zápas, kdy se oba borci snažili vymyslet na svého soupeře něco, co zabere. Jarda boxoval takticky a bylo vidět, že se snaží v zápase udržet přehled a to se mu i vyplatilo. Dokonce reagoval na mé pokyny a vše šlo podle plánu……. do konce prvního kola, kdy mi Jarda oznámil o pauze, že má pravděpodobně zlomený palec na levé ruce. Toto oznámení provedl tak samozřejmě, že jsem si myslel, že si dělal srandu. Beztak chtěl Jarda doboxovat tento zápas a tak i učinil – a vyhrál. Jarda ukázal obrovské srdíčko, přehled v zápase a bylo vidět, že si tento zápas užil.

Jakub Lodl – Jakub nastoupil pouze do exhibice, ale proti Romanovi Malému, který má již odboxováno něco málo přes 50 zápasů. Na Jakubovi byla vidět nervozita, ale doboxoval všechny 3 kola. Vezmeme-li v potaz tlak na Jakuba vzhledem k jeho oponentovi, byl jsem s Jakubem spokojený. Ano, byly tam chybky, na kterých je potřeba zapracovat, ale pokud bude chuť, půjde všechno. V této exhibici byl po právu vyhlášen vítězem Roman Malý.

Daniel Florián – Dan, byť boxuje za juniory, nastoupil proti muži, který byl o 5kg těžší. Než popíšu zápas, rád bych napsal něco o Danovi. Dan je jeden z nejpoctivějších boxerů co znám. Poctivě trénuje (mnohdy pod bedlivým okem svého otce), pracuje na sobě každým dnem a toto všechno se v tomto zápase odrazilo. Dan nedal svému soupeři žádnou šanci a boxoval jak králiček Duracell. Tempo, které nasadil Dan v prvním kole, udržel až do kola třetího. Každou ránu, kterou inkasoval, 128x vrátil a soupeř se mnohdy nezmohl na nic jiného, než na dvojitý kryt, ve kterém čekal, až mu Dan dovolí se nadechnout. Veliká gratulace a těším se na další zápasy…

Níže se můžete podívat na pár fotografií a samozřejmě pár videí ze zápasu, které jsme stihli natočit.

Boxu zdar!