Dnes (13. listopadu 2021) se konalo oblastní kolo boxu v Rakovníku. Po dlouhé (pravdu dlouhé) době jsme jeli ve složení, které nečítalo pouze našeho Ondru, ale dnes se pod vlajkou BC Star Plzeň představili 4 borci. Nikoho asi nepřekvapí, že se účastnil Ondra, ale po cca 1,75 roce se výjezdu účastnil i Jirka Sedláček. Dále pak jeli dva nováčci do svého vůbec prvního zápasu – Jarda Flekal a Roman Šmatlák.

Ondra Bursa – Ondra měl domluvený zápas z klubu RFC, který byl o 8kg těžší, ale bohužel oponent onemocněl a na oblastní kolo nedorazil. Naštěstí byli přítomni borci z Pražského Rohovníku, kde jsme si s Míťou Soukupem postěžovali, že Ondra nemá soupeře a stejný problém řešil Míťa s Adamem Marcinem. Po chvilce stěžování, jsme se na minutu odmlčeli a dlouze se na sebe podívali a pak nám to došlo 🙂 . Domluvili jsme si společný sparing pro Ondru a Adama. Kluci se znají celkem dobře, ale přesto se vůbec nešetřili a dali to tohoto sparingu vše. Byl to pěkný zápas, plný krásných výměn a taktiky,… opravdu jsem si to užil. Tento zápas se nebodoval – jednalo se o domluvený sparing.

Jirka Sedláček – Jirka nastoupil, jak jsem již napsal výše, po cca roce a tři čtvrtě do ringu. Je to velmi dlouhá doba, ale nebylo to na něm skoro znát. Bohužel Jirka zápas prohrál, kdy jej soupeř z Pražského Rohovníku poslal k zemi a Radek zápas ukončil. Ukončení zápasu bylo z mého pohledu v pořádku – jde v první řadě o zdraví sportovců. Ale jinak Jirka předvedl opravdu výborný zápas a obě kola dle mne vyhrál, jen byla škoda té jedné nešťastné rány, kterou soupeř využil ve svůj prospěch. Halt je to polotěžká váha a tam mnohdy rozhodne jedna rána. Za mě byl tento zápas nejhezčí z celé oblasti.

Jarda Flekal – Jarda nastoupil do svého prvního zápasu, kdy si by si na své určitě přišel Hannibal Lector, neboť se jednalo o velmi tvrdý souboj plný krve. Oponent Jardy byl velmi houževnatý a nechtěl se vzdát, byť všechny 3 kola inkasoval a byl několikrát počítán. Jarda si tedy svůj první zápas velmi užil a zjistil jako všichni, že mu chybí fyzická kondice 🙂 , ale po právu vyhrál. I tak Jarda na svůj první zápas předvedl krásný výkon, ukázal, že umí vnímat pokyny trenérů při zápase a mnohdy ukázal schopnosti, které jsou vidět u borců s mnohem více zápasy.

Roman Šmatlák – Roman nastoupil do svého prvního zápasu, kdy lékař ukončil tento zápas hned v prvním kole. Romanovi se spustila krev z nosu, když inkasoval několik ran od soupeře, a spustila se mu krev. Bohužel tím pro Romana tento zápas skončil a nemohl pokračovat. Snad příště bude mít více štěstí a zápas doboxuje. Roman má vše před sebou, není tedy potřeba vůbec pospíchat a jistě na dalších oblastních kolech ukáže své kvality.

Na dalším oblastním kole naviděnou… 😉