Dnes, na mé narozeniny, jsme vyrazili na další oblastní kolo, které se konalo v Rakovníku. Za BC Star Plzeň byli nominováni tito borci:

Ondřej Bursa – Ondra nastoupil proti stejné těžkému, ale méně zkušenému borci a na zápase to bylo znát. Ondra vyhrál všechny 3 kola, ale co se musí nechat – soupeř se snažil bojovat až do konce. V tomto zápase jsme byli svědky tvrdých výměn a bylo vidět, že Ondru tento zápas baví. Doufám ale, že příště Ondra bude mít soupeře, který prověří jeho schopnosti trošku více, ale i tak jsem rád, že Ondra boxoval a tak děkuji soupeřovi, že do tohoto těžkého zápasu nastoupil.

David Vertegel – náš nováček, který je u nás velmi krátce. Přesto se jedná o velmi zkušeného borce, který má na Ukrajině odzápaseno 20 zápasů, z toho 19 vítězných. David je velmi technický tip a tak se jednalo o velmi pohledný zápas. Opravdu se těším na další jeho zápasy a doufám, že pod našimi barvami se mu bude dále dařit.

Daniel Florián – bohužel nedorazil jeho soupeř, se kterým měl domluvený zápas. Za mne velká škoda.

Jirka Sedláček – taktéž nedorazil soupeř, se kterým měl domluvený zápas. Jirkovi se nakonec povedlo domluvit sparing s méně zkušeným a mladším soupeřem, který skončil ve 3. kole RSC ve prospěch Jirky.

Byl to pěkný výlet, ze kterého si vezeme 3 vítězství. Je jen škoda, že systém, který je nastaven (domlouvání zápasu před závody) z mého pohledu nefunguje. Není to poprvé, co jsme přijeli  na oblastní kolo a domluvený soupeř se nedostavil. Toto bere chuť jak samotným boxerům, tak i popravdě nám. Kluci drží váhu, trénují a výsledek je nula. Náklady na cestu s tím spojené jsou jen smutnou tečkou… Je mi jasné, že žádný systém není dokonalý, ale tento systém nemá podle mne žádné pozitiva – to nemluvím o tom, že sehnat kvalitní soupeře je téměř nemožné – a určitě to není proto, že by tito soupeři zmizeli z povrchu zemského. Jen se vybírají soutěže kam trenéři své borce přihlašují . podle obsazenosti dané soutěže. Ale to brečím na špatném místě. My pokračujeme dál, nebudeme vybírat soupeře ani soutěže, jedině tak se můžeme zlepšovat. Níže se můžete podívat na dvě videa ze zápasů našich nejmladších borců.

Boxu zdar!