Tuto sobotu (23. března 2019) jsme se v celkem početném počtu účastnili oblastního kola v Chotěboři. Jelikož jsem měl ze zeměpisu na základní škole pravděpodobně špatné známky (nepamatuji si to, ale vzhledem k mému odhadu to tak jistě bude), všem jsem vnutil představu, že se Chotěboř nachází cca 20 km za Prahou a budeme tam za cca jednu hodinu. Den před soutěží jsem zjistil (při pohledu do map), že se Chotěboř nachází za Prahou (ano, směr jsem měl relativně dobrý), ale cca 120 km, za Prahou. Takže nás v sobotu čekala téměř 3 hodinová cesta autem. Jelikož máme hodného trenéra (Radku, zdravím 😉 ), přešel to s grácií, která je mu vlastní a já jsem slyšel připomínky o vzdálenosti cca každých 5 minut :). Ale co, toto oblastní kolo bylo vybráno jako nominace na Mistrovství ČR kadetů a juniorů, takže bychom museli jet i tak.

Za BC Star Plzeň se účastnili:

  • Ondřej Bursa – bohužel prohrál
  • Petra Vítovcová – vybojovala remízu
  • Lenka Bernardová – vyhrála
  • Jirka Sedláček – vyhrál
  • Petr Mižigár – prohrál
  • Zdeněk Štufka – prohrál

A nyní k jednotlivým výkonům našich borců a borkyň:

Ondřej Bursa – Ondra boxoval proti staršímu a těžšímu soupeři a bylo to znát. Boxoval technicky, snažil se, ale bohužel to nestačilo. I tak si myslím ostudu neudělal a jak sám řekl: přijel jsem si zaboxovat a to jsem udělal 😉

Petra Vítovcová – nastoupila proti soupeřce, o které jsme se posléze dozvěděli, že je mistryní České republiky v ThaiBoxu. Petra předvedla velmi bojovné utkání a ukázala, že se jen tak nevzdá 😉 Jsem zvědavý na její další výkony.

Lenka Bernardová – Lenka je naše hvězda a na každém svém zápase předvádí svůj talent a krásu boxu. Bylo tomu tak i na tomto oblastním kole. Oponentka asi o Lence neslyšela, tak pořád útočila a Lenka měla spoustu příležitostí ukázat co umí. Bylo na co koukat, tento souboj byl velmi dynamický a ač Lenka měla převahu, oponentka předvedla také velmi pěkný výkon.

Jirka Sedláček – Jirka bojoval proti oponentovi, kterého potkal již na oblastním kole v Plzni a tak se těšil, že si spraví chuť a zvrátí výsledek z posledního setkání. Na tomto zápase bylo vidět, že oba borci nechtěli toho druhého podcenit. Zápas to byl spíše taktický, ale došlo i na tvrdé výměny a jako vítěz tohoto zápasu byl rozhodnutím rozhodčích po právu vyhlášen Jirka.

Petr Mižigár – jeho první zápas pod barvami BC Star Plzeň. Petr je velmi technický typ a vidět ho boxovat je opravdu radost. Jako oponenta dostal Pepu Škopa – úřadujícího mistra České republiky. Petr sice prohrál, ale předvedl opravdu krásný výkon.Podle mne se jednalo o nejlepší zápas na tomto oblastním kole.

Zdeněk Štufka – Zdenda nastoupil do svého prvního zápasu. Nastoupil proti o 6 kg těžšímu soupeři a tato váhová převaha byla znát. Zdenda první dvě kola bojoval velmi dobře a všechny nás svým výkonem a nasazením překvapil. Ve třetím kole se ale projevila Zdendovo únava a neustálé tvrdé přední direkty jeho oponenta. Což odnesl nejvíce jeho nos – byl červený jako po flašce rumu ;). I tak Zdendovi gratuluji k prvnímu zápasu!

Všem zúčastněným gratuluji k jejich výkonům, není se za co stydět! Osobně jsem si toto oblastní kolo opravdu užil. I přes vzdálenost, kterou jsme museli urazit, si myslím užili tento výlet opravdu všichni, jak závodníci, tak já s Radkem.

Boxu zdar 😉